menu Home chevron_right

FAQ – czyli o co najczęściej pytacie…


zespół na wesela Wrocław o co pytać

Pewnie zastanawiacie się, o co pytać zespół, który ma zagrać na Twoim weselu, imprezie firmowej lub innym evencie? Poniżej prezentujemy odpowiedzi na pytania, które najczęściej powtarzają w rozmowach z Wami.

 

Jak długo trwa wesele i poprawiny? 

Wesele standardowo obsługujemy od momentu przyjazdu Pary Młodej na salę do 4.00. Poprawiny natomiast trwają 5 godzin od momentu rozpoczęcia. 

 

Czy można przedłużyć zabawę weselną?

Oczywiście! Liczy się to jednak z dodatkowymi kosztami. W przypadku gdy impreza jest dwudniowa i gramy poprawiny – chcemy być dla Was na 100% dyspozycyjni, wypoczęci i pełni energii również do obsługi drugiego dnia Państwa uroczystości. Wówczas nie zalecamy przedłużania „w nieskończoność” o wiele godzin pierwszego dnia zabawy weselnej.

 

Jak daleko Państwo dojeżdżają?

Transport bezpłatny jest w promieniu 30 km od Kępna. W przypadku dalszych odległości doliczamy koszty transportu. Dojeżdżamy na miejsce sami. W przypadku imprez dwudniowych (np. wesele z poprawinami) w odległości większej niż 80 km od Kępna, zespołowi należy zorganizować nocleg – w tym wypadku nie ponosimy kosztów transportu. W tym miejscu natomiast możesz sprawdzić zasięg naszej działalności muzycznej

 

Jak długo trwają bloki muzyczne?

Standardowo nasze bloki muzyczne  to ok. 7-10 piosenek. Czasami są jednak wyjątki, niezależne od nas – np. w przypadku gdy podawany jest ciepły posiłek, bądź na gości czeka zaplanowana atrakcja. Wtedy kończymy trochę szybciej. Przerwa na odpoczynek i uzupełnienie płynów dla gości to ok. 10 – 15 minut.

 

Czy możecie dla nas zrobić piosenkę?

Tak. Jeśli piosenki, którą chcielibyście zatańczyć nie ma na liście z naszym repertuarem – możemy ją opracować dla Was. Przygotowanie nowych utworów muzycznych jest jednak czasochłonne dla zespołu grającego muzykę na żywo. Dlatego dopuszczamy maksymalnie dwie nowe piosenki, o które możecie poprosić. Koniecznie prosimy jednak o zgłoszenie takiej chęci przynajmniej 2 miesiące przed weselem, abyśmy mogli piosenki na wesele opracować i  przećwiczyć (a ich wykonanie na Waszej imprezie wyszło jak najlepiej). Najczęściej przygotowujemy piosenkę na pierwszy taniec oraz dla rodziców. Niestety nie ma możliwości zrobienia piosenki w trakcie wesela. 

 

Czy zapewniają Państwo nagłośnienie różnych atrakcji?

Oczywiście. Zapewniamy możliwość podłączenia się pod nagłośnienie do projektorów, laptopów czy innego sprzętu grającego. Do dyspozycji mamy najczęściej używane przewody i wejścia. Na naszym wyposażeniu posiadamy również mikrofony bezprzewodowe. Udostępniamy również możliwość wpięcia się w mikser dla ekip foto-video.

 

Jak wyglądają oczepiny?

Stawiamy na oczepiny w dobrym guście i z poszanowaniem tradycji. Na samym początku Para Młoda przechodzi krótki „test zgodności”. Następnie jest standardowy rzut dodatkami Pani Młodej i Pana Młodego. W ostatniej części nowa Para Młoda i Nowożeńcy ma miejsce tradycyjny walczyk odbijany, podczas którego goście mają szansę zatańczyć z Parą Młodą. Staramy się zaangażować wszystkich gości do wspólnej zabawy podczas oczepin. Całość trwa ok. 30 minut. Po oczepinach często Pary Młode organizują podziękowanie dla rodziców.

 

Jakie polecacie piosenki dla rodziców?

Najczęściej wybierane są:
Urszula Sipińska – Cudownych rodziców mam
Robert Janson & Kuba Badach –  Małe szczęścia
Preludium – To dzięki Wam
Jack – Moi Kochani rodzice
Doda – Dziękuję
Ale zdarzają się czasami niestandardowe i nieoczywiste wybory 🙂

 

Czy można wybrać piosenki/gatunek muzyczny, których nie chcemy, żebyście grali?

Nasz repertuar jest dopracowany i tworzony przez prawie 20 lat. Staramy się zadowolić muzycznie każdego z gości i zagrać wszystkie najważniejsze dla naszej kultury weselnej utwory. Będziemy wdzięczni za zasugerowanie nam preferencji gości lub Pary Młodej, jednak stawiamy na naszą różnorodność repertuaru. 

 

Czy jest możliwość wcześniejszego przesłuchania zespołu?

Oczywiście. Prosimy o kontakt z nami – abyśmy mogli Was poinformować, w jakich miejscowościach będzie można nas usłyszeć i zobaczyć na żywo w najbliższym czasie. Prosimy też o wiadomość potwierdzającą, abyśmy mogli uprzedzić o tym odpowiednio wcześniej organizatorów imprezy.

 

Ile potrzebujecie miejsca?

Potrzebujemy około 20m2 miejsca. Oczywiście staramy się minimalizować nasz sprzęt, aby zajmować jak najmniej powierzchni. Jednak podany metraż to takie minimum, które pozwala nam na dobry rozstaw oświetlenia, efektów, nagłośnienia i instrumentów. Wszystko po to, aby odbiór wizualny i dźwiękowy imprezy wśród gości był najlepszy jaki możemy zaoferować.  Ważne jest też aby nic nie ograniczało nam kontaktu pomiędzy nami a publicznością. Jeżeli miejsca będzie więcej – tym lepiej 🙂  Dla osiągnięcia najlepszej akustyki w danym miejscu preferujemy ustawienie równoległe do parkietu, ale oczywiście zawsze dostosowujemy się do warunków panujących w danym lokalu.

 

Czy zapewniają Państwo efekty świetlne na uroczystościach?

Tak. Zespół posiada na wyposażeniu efekty świetlne do podświetlenia sceny oraz parkietu, aby goście mogli poczuć klimat imprezy. Mamy specjalnie zaprogramowane światła by zgrywały się z muzyką i tworzyły odpowiednią atmosferę.

 

Można wysłać do Was rozpiskę z godzinami atrakcji i podawania dań?

Jak najbardziej! Jesteśmy bardzo wdzięczni za takie informacje i dostosowujemy się do nich. Z doświadczenia wiemy jednak, że trzeba być w tym względzie elastycznym, ponieważ zdarzają się różne sytuacje, a kilkuminutowe zmiany agendy są bardzo częste. Najważniejszy jest więc dla nas bezpośredni kontakt podczas każdego wesela!  Zalecamy też o poinformowanie obsługi, by przekazywała nam wiadomości o zmianach. Na bieżąco będziemy mogli wówczas na nie zareagować.

 

Czy można zadedykować komuś utwór? 

Pewnie! Z chęcią zagramy dla obecnych na imprezie jubilatów czy solenizantów piosenkę z naszego repertuaru. Prosimy o zgłaszanie dedykacji w trakcie przerw pomiędzy blokami muzycznymi.

 

Jest możliwość by zagrać pod domem Młodych?

Niestety wyłączyliśmy tę opcję z naszej usługi. Przyjazd na salę, rozłożenie sprzętu, nagłośnienie sali oraz krótka próba są czasochłonne i bardzo dokładne.

 

Czy zespół gra „biesiadę za stołami”?

Nie gramy biesiady, nasz sprzęt potrzebuje prądu i jemu zawdzięczamy nasze brzmienie. 🙂

Masz inne pytania? Chcesz o coś spytać zespół?

Skontaktuj się z nami! Namiary na zespół znajdziesz w dziale Kontakt. Możesz też napisać do nas, zaglądając na profil zespołu Aspira na Facebooku • play_circle_filled

  01. Mix 1 live
  Aspira

 • play_circle_filled

  02. Mix 2 live
  Aspira

 • play_circle_filled

  03. Mix 3 live
  Aspira

 • play_circle_filled

  04. Mix 4 live
  Aspira

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play